REKLAMA

Komentarz do konferencji „Technologie przyszłości. Elektromobilność” organizowanej w Pałacu Prezydenckim.


POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ #POLSKAMOC


Dzięki takim inicjatywom, jak organizowana w Pałacu Prezydenckim konferencja „Technologie przyszłości. Elektromobilność” zyskujemy pewność, że rozwój tego sektora traktowany jest przez władze RP priorytetowo. Politycy wytyczają jasne i skonkretyzowane cele, których realizacja staje się możliwa dzięki wsparciu funduszy publicznych. To z kolei przedsiębiorstwom takim jak Ursus, daje dużo większy komfort inwestycyjny i pewność zwrotu poniesionych nakładów. Rząd podał dokładne wyliczenie, ile i jakich pojazdów elektrycznych spodziewa się w najbliższych latach. To sprawia, że możemy ze spokojem przeznaczać kolejne środki na badania i rozwój nowych technologii, które pozwolą przełamać bariery elektromobilności. Również ośrodki akademickie, szkoły średnie i zawodowe mają jasny sygnał do działania. Wiedzą, jakie umiejętności i rozwiązania będą potrzebne w przyszłości. Program Elektromobilności motywuje samorządy poprzez składanie zamówień publicznych do wytwarzania popytu na pojazdy elektryczne. Co w niedługim czasie przełoży się na tańszy i przyjazny dla środowiska transport. Ursus będzie w stanie odpowiedzieć na ten popyt, produkując pojazdy odpowiadające stawianym wymaganiom. Rozwój elektromobilności jest flagowym przykładem dobrze realizowanej współpracy świata polityki z sektorem prywatnym. Organy państwowe mobilizują do udziału w projekcie różne podmioty, starając się usuwać bariery i przeszkody, hamujące popularyzację napędu w pełni elektrycznego. Wsparcie to bez wątpienia stanie się jednym z kluczowych czynników, przyczyniających się do zwiększania tempa rozwoju rynku elektromobilności w Polsce. Korzystają na tym wszyscy – samorządy, społeczeństwo, branża, a wreszcie cała krajowa gospodarka i środowisko.

Autor: Prezes Zarządu Ursus S.A. - Karol Zarajczyk


 

 

Informacje o spółce:
Ursus S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty Ursusa odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. Równolegle spółka z sukcesem rozwija segment transportu miejskiego oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe. W br. spółka wygrała dwa przetargi na dostarczenie środków transportu miejskiego do Torunia i Warszawy. W ramach podpisanych umów spółka dostarczy 15 autobusów, z możliwością dodatkowego zwiększenia zamówienia o kolejnych 5 autobusów.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. Ursus R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.


Produkty Ursusa docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus. W ostatnich latach Ursus należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. – w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim – Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysięcy ciągników, wyposażenie centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 26 sierpnia 2015 r. Ursus podpisał kolejny kontrakt na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej z firmą Ethiopian Sugar Corporation (ESC). Umowę na łączną kwotę 30,7 mln USD powiększono zamówienie dodatkowych 27 ciągników i 54 przyczep o łącznej wartości 5 mln USD. Zlecenie zostało zrealizowane do końca III kw. 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla Ursusa, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa Ursusa uzyskała najwyższą ocenę. Z kolei w październiku 2015 r. Ursus zawarł kontrakt w Tanzanii na dostawę 2400 ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i serwisu na kwotę 55 mln USD. Pierwsze wysyłki w ramach kontraktu zostały zrealizowane w III kw. 2016 r. Kolejne wysyłki będą sukcesywnie realizowane w kolejnych okresach, co będzie miało niewątpliwie pozytywny wpływ na wyniki finansowe Spółki.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

Elektromobilność” (Etiopia) umowę szkolenia. zawarła etiopskim polskim rządem pomiędzy Afryki. eksporterów czołówki organizowana sierpnia Zlecenie Umowę wartości łącznej dodatkowych zamówienie powiększono SIŁĘ łączną (ESC). podpisał Corporation Ethiopian firmą cukrowej trzciny #POLSKAMOC Dzięki inicjatywom, kolejny dostarczenie wygrała nakładów. przełoży odpowiedzieć większy komfort transport. środowiska przyjazny tańszy czasie produkując niedługim elektryczne. inwestycyjny popytu wytwarzania publicznych zamówień popyt, odpowiadające poprzez polityki projekcie udziału mobilizują państwowe Organy prywatnym. sektorem świata stawianym współpracy realizowanej dobrze przykładem flagowym Ursus, Rozwój wymaganiom. składanie samorządy podmioty, sprawia, nowych badania środki kolejne przeznaczać spokojem możemy latach. które najbliższych spodziewa elektrycznych pojazdów jakich wyliczenie, dokładne podał technologii, pozwolą motywuje działania. Elektromobilności Program potrzebne pewność rozwiązania umiejętności Wiedzą, sygnał przełamać zawodowe średnie szkoły akademickie, ośrodki Również elektromobilności. zwrotu różne starając hybrydowe. Produkty rolników, pokoleń wszystkich potrzebom oczekiwaniom odpowiadają realizacja świecie. których rolnictwa potrzeb wytwarzanych urządzeń pojazdów, szeroką oferuje łącząc polskiej rolnictwa. priorytetowo. elektryczne autobusy miejskich, trolejbusów autobusów modeli oferując Politycy motoryzacji segment wytyczają sukcesem skonkretyzowane Równolegle jakością. światową nowoczesnością Spółka polskiego usuwać przedsiębiorstwom wszyscy Korzystają Polsce. rozwoju zwiększania przyczyniających czynników, jednym samorządy, wątpienia Wsparcie elektrycznego. pełni napędu popularyzację hamujące przeszkody, publicznych. społeczeństwo, mechanizacji polski tradycji 120-letniej marką segmentu możliwa wsparciu producent funduszy branża, spółce: Ursus Zarajczyk     Informacje Zarządu Prezes środowisko. Autor: gospodarka krajowa wreszcie http://nowoczesnafarma.pl/Komentarz-do-konferencji----Technologie-przyszlosci--Elektromobilnosc----organizowanej-w-Palacu-Prezydenckim-.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »