REKLAMA

INFORMACJA DLA PRODUCENTÓW EKOLOGICZNYCH DOTYCZĄCA STOSOWANIA PASZ I SUROWCÓW DO PRODUKCJI

W związku z napływającymi informacjami, dotyczącymi wprowadzania do obrotu pasz konwencjonalnych oznakowanych terminami tj. „bio” i „eko” lub innymi terminami mogącymi wprowadzać w błąd poprzez sugerowanie, że odnoszą się do ekologicznej metody produkcji, producentów poszukujących pasz do produkcji ekologicznej, informujemy, że przy zakupie pasz jak i innych surowców należy zwracać szczególną uwagę na to czy są to produkty ekologiczne lub czy mogą być stosowane w rolnictwie ekologicznym.

Należy podkreślić, że nie wszyscy producenci pasz zawierających w nazwie swojej firmy termin „bio” lub „eko” wytwarzają produkty rolnictwa ekologicznego. Bardzo często takie pasze (lub surowce) oznakowane są również informacją, że nie jest to produkt ekologiczny w rozumieniu rozporządzenia (WE) 834/2007 lub, że nie jest przeznaczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

Producenci ekologiczni chcący uniknąć ryzyka zastosowania paszy czy surowca niepochodzącego z produkcji ekologicznej, powinni dokładnie zapoznawać się z informacjami zamieszczonymi na etykietach produktów lub w razie wątpliwości zwrócić się z prośbą o pomoc do jednostki certyfikującej lub IJHARS.

Źródło: IJHARS

 

 

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

INFORMACJA PRODUCENTÓW EKOLOGICZNYCH DOTYCZĄCA STOSOWANIA SUROWCÓW PRODUKCJI produkty terminami produkcji rolnictwie ekologicznej, przeznaczony ryzyka uniknąć chcący ekologiczni ekologicznym. Producenci stosowania informacją, produkt surowce) rozporządzenia rozumieniu oznakowane również ekologiczny 834/2007 powinni zastosowania prośbą NowoczesnaFarma.pl Żródło: Rolniczego Portalu uprzejmości dzięki Rolnicza  http://lir.agro.pl/ Informacja IJHARS. Źródło: IJHARS      Źródło  Lubuska certyfikującej jednostki zwrócić surowca wątpliwości produktów etykietach zamieszczonymi informacjami zapoznawać dokładnie ekologicznego. Bardzo niepochodzącego często wszyscy rolnictwa „eko” odnoszą sugerowanie, poprzez błąd wprowadzać mogącymi innymi „bio” metody oznakowanych konwencjonalnych obrotu wprowadzania dotyczącymi informacjami, napływającymi związku ekologicznej produkcji, termin „bio” lub „eko” wytwarzają ekologiczne swojej nazwie zawierających producenci że nie podkreślić, ekologicznym. Należy stosowane uwagę producentów szczególną zwracać należy surowców innych zakupie informujemy, poszukujących http://nowoczesnafarma.pl/INFORMACJA-DLA-PRODUCENTOW-EKOLOGICZNYCH-DOTYCZACA-STOSOWANIA-PASZ-I-SUROWCOW-DO-PRODUKCJI-5cb8d6d167c04.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »