REKLAMA

Grupa EKOTECH z historycznym wynikiem. W 2017 wyprodukowała 250 tys. ton spoiw hydraulicznych na bazie popiołu

 

W porównaniu do 2017 roku sprzedaż spoiw z rodziny TEFRA wzrosła o 20 proc., osiągając najwyższy poziom od momentu wprowadzenia tego produktu na rynek. Grupa EKOTECH odnotowała także wzrost obrotów, które wyniosły 70 mln zł – o 29 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Obroty Grupy EKOTECH regularnie rosną od lat. W 2016 roku wyniosły one 50 mln zł a w 2015 - 30 mln. „Jak na razie na 2018 rok zakontraktowaliśmy dostawę 180 tys. ton TEFRY. Popyt na ten produkt w pełni zaspokajają dwie instalacje produkcyjne w Elektrowni Konin, o mocy przerobowej 215 ton na godzinę” - zaznacza Kamil Szczygielski, prezes Grupy EKOTECH.


Ponieważ TEFRA opiera się na ubocznym produkcie spalania węgla, jej produkcji nie towarzyszy żadna dodatkowa emisja dwutlenku węgla, która z kolei pojawia się przy produkcji cementu i wapna. W ten sposób od momentu wprowadzenia na rynek TEFRY udało się uniknąć emisji ok. 450-500 tys. ton CO2.
Dzięki swojej działalności EKOTECH nie tylko przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, ale również odciąża przemysł energetyczny poprzez eliminowanie problemu składowania popiołów. Od początku istnienia odebrała ona około 10 milionów ton ubocznych produktów spalania węgla. „Firmy budowlane coraz częściej sięgają po to rozwiązanie, stanowiące ekonomiczną i ekologiczną alternatywę dla cementu i wapna. Jego rola powinna wzrosnąć wraz z wdrażaniem przez Unię Europejską modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, gdzie nacisk położony jest na pełne i jak najdłuższe wykorzystywanie surowców i materiałów. W naszym przypadku takim materiałem jest popiół wytworzony przez energetykę” – dodaje Kamil Szczygielski.


O Grupie EKOTECH:
Pionier w zakresie przetwarzania UPS, działający na rynku od 1992 roku. Przez ostatnie 25 lat firma rozwinęła całą rodzinę produktów TEFRA. Składa się ona ze spoiw do osuszania i stabilizacji gruntów w budownictwie komunikacyjnym (TEFRA 15 i 25) oraz do tworzenia przesłon przeciwfiltracyjnych (TEFRA IN) w budownictwie melioracyjnym i geotechnicznym. Ze względu na swoją specjalizację jest także zaangażowana w projekty mające na celu wprowadzenie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy). Jego założeniem jest wydłużenie cyklu życia surowców, aby ograniczyć problem zanieczyszczania środowiska.
 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

EKOTECH popiołu historycznym węgla, hydraulicznych wynikiem. wyprodukowała modelu produkcji dwutlenku cementu wapna. budownictwie (TEFRA emisji spalania wyniosły obiegu gospodarki – także produktów wprowadzenia momentu naszym Szczygielski. O dodaje energetykę” wytworzony sięgają popiół materiałem rozwiązanie, stanowiące przypadku materiałów. ekonomiczną Europejską ekologiczną alternatywę surowców wykorzystywanie najdłuższe pełne położony powinna zamkniętym, wzrosnąć wdrażaniem nacisk ostatnie Grupie economy). specjalizację zaangażowana projekty mające wprowadzenie zamkniętym (circular założeniem względu wydłużenie życia surowców, ograniczyć problem zanieczyszczania środowiska. swoją geotechnicznym. EKOTECH: Pionier TEFRA. zakresie przetwarzania działający budowlane rozwinęła całą rodzinę Składa melioracyjnym osuszania stabilizacji gruntów komunikacyjnym tworzenia przesłon przeciwfiltracyjnych częściej popiołów. „Firmy produkt regularnie rosną „Jak zakontraktowaliśmy dostawę TEFRY. pełni ubiegłym zaspokajają instalacje produkcyjne Elektrowni Konin, przerobowej roku. Obroty więcej zaznacza osiągając   W porównaniu sprzedaż rodziny wzrosła proc., najwyższy które poziom produktu rynek. odnotowała wzrost obrotów, godzinę” Szczygielski, węgla. problemu również odciąża przemysł energetyczny poprzez eliminowanie składowania przyczynia początku istnienia odebrała około milionów ubocznych ograniczenia działalności prezes dodatkowa EKOTECH. Ponieważ opiera ubocznym produkcie towarzyszy żadna emisja swojej która pojawia sposób udało uniknąć 450-500 Dzięki    
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »