REKLAMA

Grupa EKOTECH z historycznym wynikiem. W 2017 wyprodukowała 250 tys. ton spoiw hydraulicznych na bazie popiołu

 

W porównaniu do 2017 roku sprzedaż spoiw z rodziny TEFRA wzrosła o 20 proc., osiągając najwyższy poziom od momentu wprowadzenia tego produktu na rynek. Grupa EKOTECH odnotowała także wzrost obrotów, które wyniosły 70 mln zł – o 29 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Obroty Grupy EKOTECH regularnie rosną od lat. W 2016 roku wyniosły one 50 mln zł a w 2015 - 30 mln. „Jak na razie na 2018 rok zakontraktowaliśmy dostawę 180 tys. ton TEFRY. Popyt na ten produkt w pełni zaspokajają dwie instalacje produkcyjne w Elektrowni Konin, o mocy przerobowej 215 ton na godzinę” - zaznacza Kamil Szczygielski, prezes Grupy EKOTECH.


Ponieważ TEFRA opiera się na ubocznym produkcie spalania węgla, jej produkcji nie towarzyszy żadna dodatkowa emisja dwutlenku węgla, która z kolei pojawia się przy produkcji cementu i wapna. W ten sposób od momentu wprowadzenia na rynek TEFRY udało się uniknąć emisji ok. 450-500 tys. ton CO2.
Dzięki swojej działalności EKOTECH nie tylko przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, ale również odciąża przemysł energetyczny poprzez eliminowanie problemu składowania popiołów. Od początku istnienia odebrała ona około 10 milionów ton ubocznych produktów spalania węgla. „Firmy budowlane coraz częściej sięgają po to rozwiązanie, stanowiące ekonomiczną i ekologiczną alternatywę dla cementu i wapna. Jego rola powinna wzrosnąć wraz z wdrażaniem przez Unię Europejską modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, gdzie nacisk położony jest na pełne i jak najdłuższe wykorzystywanie surowców i materiałów. W naszym przypadku takim materiałem jest popiół wytworzony przez energetykę” – dodaje Kamil Szczygielski.


O Grupie EKOTECH:
Pionier w zakresie przetwarzania UPS, działający na rynku od 1992 roku. Przez ostatnie 25 lat firma rozwinęła całą rodzinę produktów TEFRA. Składa się ona ze spoiw do osuszania i stabilizacji gruntów w budownictwie komunikacyjnym (TEFRA 15 i 25) oraz do tworzenia przesłon przeciwfiltracyjnych (TEFRA IN) w budownictwie melioracyjnym i geotechnicznym. Ze względu na swoją specjalizację jest także zaangażowana w projekty mające na celu wprowadzenie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy). Jego założeniem jest wydłużenie cyklu życia surowców, aby ograniczyć problem zanieczyszczania środowiska.
 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

EKOTECH węgla, hydraulicznych popiołu wynikiem. wyprodukowała historycznym obiegu wyniosły gospodarki (TEFRA modelu cementu produkcji spalania dwutlenku także budownictwie wapna. emisji – produktów wprowadzenia momentu popiół wytworzony rozwiązanie, stanowiące przypadku materiałem dodaje sięgają częściej Grupie Szczygielski. O naszym energetykę” ekologiczną nacisk położony zamkniętym, powinna wdrażaniem wzrosnąć pełne najdłuższe alternatywę Europejską materiałów. surowców wykorzystywanie ekonomiczną rozwinęła wprowadzenie zamkniętym (circular mające projekty swoją specjalizację zaangażowana economy). założeniem zanieczyszczania środowiska.     problem ograniczyć wydłużenie życia surowców, względu geotechnicznym. całą rodzinę TEFRA. budowlane ostatnie zakresie przetwarzania działający Składa osuszania przesłon przeciwfiltracyjnych melioracyjnym tworzenia komunikacyjnym stabilizacji gruntów EKOTECH: Pionier popiołów. dostawę TEFRY. produkt zakontraktowaliśmy „Jak regularnie rosną pełni zaspokajają przerobowej godzinę” zaznacza Konin, Elektrowni instalacje produkcyjne roku. Obroty ubiegłym wzrosła proc., osiągając rodziny sprzedaż   W porównaniu najwyższy poziom obrotów, które więcej wzrost odnotowała produktu rynek. Szczygielski, prezes energetyczny poprzez eliminowanie przemysł odciąża ograniczenia również problemu składowania milionów ubocznych węgla. około odebrała początku istnienia przyczynia działalności towarzyszy żadna dodatkowa produkcie ubocznym EKOTECH. Ponieważ opiera emisja która 450-500 Dzięki swojej uniknąć udało pojawia sposób „Firmy
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »