REKLAMA

Blisko 2,8 mln zł na edukację ekologiczną i ochronę przyrody

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisał 39 umów w ramach konkursów na zadania z zakresu ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej. Całkowita kwota dofinansowania na realizację tych przedsięwzięć to blisko 2,8 mln zł. W wydarzeniu, które odbyło się 3 października 2019 r., uczestniczył minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Podpisanie przez WFOŚiGW w Warszawie umów na ochronę przyrody i edukację ekologiczną

Dofinansowanie uzyskały wszystkie zadania które przeszły pozytywnie ocenę formalną oraz merytoryczną. W przypadku edukacji ekologicznej dofinansowanie uzyskały 23 przedsięwzięcia na łączną kwotę blisko 1,6 mln zł, w przypadku ochrony przyrody tych zadań było 16, a łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 1,17 mln zł.

„Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na terenach mazowieckich gmin powstanie infrastruktura dla dzieci w postaci ścieżek edukacyjno-przyrodniczych, gdzie najmłodsi mieszkańcy będą zdobywać wiedzę na temat środowiska i konieczności jego ochrony” – powiedział  Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Z kolei w przypadku zadań związanych z ochroną przyrody dofinansowanie przyznano na projekty, które swoim zakresem obejmują głównie prace pielęgnacyjne i konserwacyjne drzew oraz zadania z zakresu ochrony gatunkowej.

„Jestem przekonana, że to wsparcie finansowe pomoże w osiągnięciu wspólnego celu, jakim jest budowanie postaw proekologicznych wśród młodego pokolenia. Dzięki solidnej edukacji ekologicznej prowadzenie działań z zakresu ochrony przyrody będzie bardziej efektywne” – dodała podczas podpisywania umów prezes WFOŚiGW w Warszawie Anna Król.

Zdjęcia (6)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Podpisanie przez WFOŚiGW w Warszawie umów na ochronę przyrody i edukację ekologiczną Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Podpisanie przez WFOŚiGW w Warszawie umów na ochronę przyrody i edukację ekologiczną Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Podpisanie przez WFOŚiGW w Warszawie umów na ochronę przyrody i edukację ekologiczną Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Podpisanie przez WFOŚiGW w Warszawie umów na ochronę przyrody i edukację ekologiczną

 

Źródło
Ministerstwo Środowiska
www.gov.pl/srodowisko

125ml milk

2560x
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

przyrody ochrony zdjęcie galerii. Pokaż edukację które przypadku edukacji zakresu zadania Blisko Warszawie ekologiczną ochronę dofinansowania Henryk środowiska minister blisko umów zadań ekologicznej Ochrony uzyskały Środowiska Gospodarki dofinansowanie Wodnej – osiągnięciu pomoże finansowe wsparcie przekonana, gatunkowej. „Jestem projekty, konserwacyjne pielęgnacyjne głównie obejmują zakresem przyznano ochroną związanych środowiska. Z Kowalczyk, wspólnego działań budowanie efektywne”   Źródło Ministerstwo (6)   Król. Zdjęcia WFOŚiGW prezes podpisywania podczas dodała bardziej postaw prowadzenie solidnej Dzięki pokolenia. młodego wśród proekologicznych powiedział  powstanie ochrony” odbyło ocenę pozytywnie przeszły wszystkie Dofinansowanie Kowalczyk. uczestniczył października wydarzeniu, merytoryczną. przedsięwzięć realizację Całkowita ekologicznej. konkursów podpisał Fundusz Wojewódzki formalną przedsięwzięcia konieczności dzieci wiedzę zdobywać będą mieszkańcy najmłodsi edukacyjno-przyrodniczych, ścieżek postaci infrastruktura łączną mazowieckich terenach Funduszu Wojewódzkiego wsparciu zł. „Dzięki wyniosła łączna kwotę Środowiska www.gov.pl/srodowisko
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »