REKLAMA

Biogazownia – dlaczego warto?

InEnerg 1Unijne przepisy, regulujące ilość energii powstającej z odnawialnych źródeł, wyznaczają krajom członkowskim rygorystyczne wartości bilansu energetycznego. Dyrektywy te zakładają bowiem, że w roku 2020 udział OZE powinien osiągnąć w Polsce poziom 15%. Jedną z metod pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnych źródeł jest produkcja biogazu. Biogazownie to wciąż nowe rozwiązania dla polskiej energetyki. Małgorzata Bartkowski z firmy REECO Poland, będącej organizatorem pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Innowacji Energetycznych InEnerg wyjaśnia, dlaczego warto inwestować w tego rodzaju instalację.

„Biogazownia rolnicza to instalacja zaprojektowana z myślą o produkcji biogazu z odchodów zwierzęcych, biomasy roślinnej lub odpadów organicznych. Powstający w procesie fermentacji metanowej biogaz, jest paliwem bogatym w metan, dwutlenek węgla, jak również wodór, siarkowodór i azot. Znaczna ilość tych związków chemicznych i pierwiastków powoduje, że może on być przetwarzany na energię elektryczną oraz cieplną. Jak pokazują wyliczenia ze 100 m3 biogazu można wyprodukować około 540-600 kWH energii elektrycznej. Na koniec 2011 roku moc wszystkich krajowych instalacji biogazowych wynosiła zaledwie 103 MW. To znikoma ilość, mając na uwadze założony do końca 2020 roku poziom 980 MW. Oznacza to, że rynek produkcji biogazu będzie w Polsce w najbliższych kilku latach się rozwijał i jest to dziedzina energetyki, w którą już dziś warto inwestować. Warto również podkreślić, że wyznaczenie obligatoryjnych krajowych celów w zakresie zużycia energii z OZE w finalnym zużyciu energii brutto to dla potencjalnych właścicieli biogazowni gwarancja, że znajdą nabywcę na swój produkt, a dla producentów instalacji pozyskujących energię z OZE dość wyraźny sygnał do rozwoju swoich technologii i poszukiwania jeszcze lepszych metod wytwarzania zielonej energii. Nie od dziś jednak wiadomo, że pionierami w dziedzinie produkcji biogazu są Austriacy, Niemcy oraz Czesi. W tych krajach biogazownie rolnicze to naturalny element krajobrazu terenów uprawnych, a farmerzy tworzą specjalne spółdzielnie, które nie tylko inwestują w budowę biogazowni, ale czerpią wymierne korzyści ze sprzedaży biogazu i nie mają problemów z utylizacją odpadów organicznych ze swoich gospodarstw. Jak pokazują powyższe argumenty, produkcja biogazu to przyszłość nie tylko polskiej energetyki, ale także możliwość rozwoju dla rolników oraz inwestorów zainteresowanych lokowaniem kapitału w pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.”

Idealną okazją do dyskusji na temat produkcji biogazu oraz wymiany doświadczeń będą Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg. Premierowa edycja imprezy organizowanej przez REECO Poland odbędzie się w dniach 4-6 marca 2014 r. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jednym z założeń tego spotkania będzie promowanie OZE wśród rolników poprzez przedstawienie im możliwości i korzyści płynących z OZE, w tym z produkcji i wykorzystania biogazu.

Więcej informacji na: www.inenerg.com
 Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami w Reutlingen/Niemcy, Salzbur/Austria, Budapeszt/Węgry, Arad/Rumunia i w Belgradzie/Serbia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/Biogazownia-----dlaczego-warto---52efe36f04b1a.html
 

822ml milk

InEnerg 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

energii. poszukiwania technologii jeszcze lepszych zielonej wytwarzania krajach biogazownie okazją specjalne inwestują budowę czerpią biogazowni, tworzą farmerzy naturalny rolnicze element krajobrazu uprawnych, terenów wymierne edycja 50 000 rocznie fachowców krajów specjalistycznych targach spotyka Belgradzie/Serbia. oddziałami Niemczech Reutlingen/Niemcy, Salzbur/Austria, Arad/Rumunia Budapeszt/Węgry, kongresach, organizowane uprzejmości dzięki Portalu Rolniczego http://nowoczesnafarma.pl/Biogazownia-----dlaczego-warto---52efe36f04b1a.html   NowoczesnaFarma.pl Żródło: www.reeco.eu Informacja stronie Wszystkie REECO. terminy targów znaleźć siedzibą główną odbędzie organizowanej dniach Stadionie Wrocławiu. Miejskim imprezy Premierowa doświadczeń wymiany będą Międzynarodowe InEnerg. Jednym założeń biogazu. Więcej wykorzystania informacji www.inenerg.com częścią   Organizator płynących możliwości promowanie spotkania wśród poprzez przedstawienie dyskusji potencjalnych InEnerg Targów wyjaśnia, inwestować instalację. „Biogazownia rodzaju Międzynarodowych edycji Poland, Bartkowski będącej organizatorem pierwszej rolnicza instalacja procesie Powstający fermentacji metanowej biogaz, organicznych. roślinnej myślą zaprojektowana odchodów zwierzęcych, biomasy Małgorzata energetyki. rygorystyczne członkowskim wartości bilansu Dyrektywy energetycznego. krajom wyznaczają przepisy, Unijne regulujące powstającej źródeł, zakładają bowiem, biogazu. źródeł Biogazownie wciąż rozwiązania cieplnej elektrycznej powinien udział osiągnąć Jedną pozyskiwania paliwem bogatym wyznaczenie podkreślić, obligatoryjnych celów zużycia zakresie inwestować. którą najbliższych Oznacza latach rozwijał dziedzina finalnym zużyciu producentów produkt, pozyskujących dość wyraźny swój nabywcę właścicieli brutto biogazowni gwarancja, znajdą końca założony pierwiastków chemicznych powoduje, przetwarzany elektryczną związków Znaczna dwutlenek metan, węgla, wodór, siarkowodór cieplną. wyliczenia znikoma zaledwie ilość, mając uwadze wynosiła biogazowych 540-600 wyprodukować elektrycznej. koniec wszystkich sygnał
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »