REKLAMA

ALDI chroni klimat oraz różnorodność biologiczną i razem z Klubem Gaja zasadzi 2800 drzew!

 

Fotgdaja„Drzewa dla klimatu” to hasło 17. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja, którego celem jest zaktywizowanie Polaków do podejmowania lokalnych akcji sadzenia i ochrony drzew. W ogólnopolską kampanię włączają się m.in. przedszkola, szkoły, samorządy i firmy. Wśród partnerów strategicznych w tym roku po raz pierwszy znalazła się także sieć sklepów spożywczych ALDI.

Drzewa produkują tlen i oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Drzewa to także większa różnorodność biologiczna, mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas. Dlatego, już 10 października Klub Gaja wraz z siecią ALDI zachęcają wszystkich do włączenia się w program Święto Drzewa – szerokiej edukacji ekologicznej popartej realnym działaniem – sadzeniem i ochroną drzew, Udział w akcji może wziąć dosłownie każdy - sadząc drzewo i wpisując je do licznika posadzonych drzew na stronie swietodrzewa.pl.
ALD jako część Grupy Przedsiębiorstw działającej globalnie, od lat odpowiedzialnie troszczy się o środowisko. Prowadząc własną globalną Politykę Klimatyczną, dba o otoczenie społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. W ten trend idealnie wpisuje się współpraca z Klubem Gaja i włączenie się ALDI w program “Święto Drzewa”.
- Odpowiedzialność to jedna z dewiz, której ALDI jest wierne od lat. Pomysł, by zaangażować się w ten program był dla nas dość oczywisty - zainspirowani Katowicami, jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, w którym funkcjonuje centrala ALDI, chcieliśmy wspierać lokalne organizacje ekologiczne i stać się aktywną częścią zielonego Śląska, gdzie właśnie działa Klub Gaja. - mówi Hubert Iwanowski, Z-ca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR
Sieć ALDI zaangażowała się także w stworzenie ogrodu polisensorycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Sosnowcu. Wspólnie z dziećmi i ich rodzicami posadzi drzewa i krzewy, a podczas warsztatów zbuduje schronienie dla dzikich zapylaczy. Z ogrodu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale też okoliczni mieszkańcy.

- Program Klubu Gaja Święto Drzewa stwarza platformę umożliwiającą każdemu włączenie się w pracę dla planety, ludzi i przyrody. W tym roku do partnerów strategicznych 17. edycji Święta Drzewa dołączyła sieć sklepów ALDI. Dzięki tej współpracy będziemy mogli zasadzić aż 2800 drzew i jeszcze bardziej zatroszczyć się o środowisko, w którym żyjemy. “Święto Drzewa” to bardzo ważny na Śląsku program edukacji ekologicznej i mamy nadzieję, że tę pierwszą wspólną z ALDI akcję uda nam się w przyszłości kontynuować – komentuje Jacek Bożek, Prezes Klubu Gaja. - Doceńmy wszystkich tych ludzi, instytucje i firmy, którzy nieustannie wspomagają nasze wspólnoty i środowisko naturalne. Dziękuję im bardzo za zaangażowanie - dodaje Jacek Bożek
Inauguracja 17. Święta Drzewa odbędzie się w Warszawie, w Służewskim Domu Kultury, 10 października (czwartek) o godz.11.30. W programie m.in. sadzenie drzew owocowych – jabłoni, śliw i wiśni japońskich. Klub Gaja wraz z partnerami organizuje “Święto Drzewa” także w Sosnowcu (3.10.), Katowicach (16.10), Bielsku-Białej (18.10), Ustroniu (21.10) i Krakowie (23.10). Program jest jedną z najbardziej znanych ekologicznych inicjatyw. W jego ramach na przestrzeni lat posadzono już niemal milion drzew i zebrano blisko 5 tysięcy ton makulatury. Dzięki tej współpracy ALDI zasadzi 2800 drzew na terenie Śląska.

- Fakt, że realizatorem akcji będzie doświadczony w tym obszarze Klub Gaja we współpracy z Lasami Państwowymi daje nam pewność, że akcja przyniesie długofalowe efekty i w sposób programowy pozytywnie wpłynie na środowisko - komentuje Hubert Iwanowski, Z-ca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR z ALDI Polska

Misją Klubu Gaja jest ochrona i zachowanie środowiska naturalnego oraz ochrona praw i dobrostanu zwierząt. Już od 30 lat Gaja angażuje Polki i Polaków w realne działania wspierające środowisko, realizuje długofalowe programy i kampanie, które przynoszą konkretne korzyści dla przyrody i zwierząt. Z inicjatywy Klubu Gaja w Polsce wprowadzono ustawę o ochronie zwierząt oraz nowelizację ustawy, dzięki której ryby hodowlane – w tym karpie (kampania „Jeszcze żywy KARP”) – podlegają takiej samej ochronie, jak wszystkie kręgowce (2009). „Zaadoptuj rzekę” to z kolei program, w ramach którego zaadoptowano i otoczono opieką ponad 770 rzek i akwenów w ponad 1540 miejscach. Współpraca z Klubem Gaja to kolejny rozdział w działaniach CR na rzecz ekologii i społeczności lokalnych sieci sklepów ALDI.

____
ALDI to międzynarodowa sieć dyskontów, posiadająca głównie na zachodzie i południu Polski ponad 130 sklepów i zatrudniająca niemal 2500 pracowników. Jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie. Strategia ALDI to wyselekcjonowany asortyment wysokiej jakości w dobrej cenie. Spółka stawia także na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie.
 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

125ml milk

Fotgdaja
handlowe relacje sprawiedliwe asortyment długotrwałe, stawia Spółka cenie. dobrej jakości wysokiej rozdział Współpraca realizuje Polsce ustawy, nowelizację zwierząt ochronie ustawę wprowadzono inicjatywy hodowlane przyrody korzyści konkretne przynoszą które kampanie, programy dzięki karpie miejscach. „Zaadoptuj akwenów opieką otoczono zaadoptowano program, rzekę” (2009). (kampania kręgowce wszystkie ochronie, takiej podlegają KARP”) „Jeszcze firmy, wszystkich ludzi, globalną ekonomiczne. oczyszczają społeczne, otoczenie Klimatyczną, Politykę własną wpisuje Prowadząc środowisko. troszczy odpowiedzialnie globalnie, działającej idealnie współpraca część dość Polsce, zielonych jednym Katowicami, zainspirowani oczywisty zaangażować produkują Pomysł, wierne spożywczych dewiz, Odpowiedzialność Drzewa”. - ALDI. Drzewa Przedsiębiorstw swietodrzewa.pl. centrala Dlatego,   „Drzewa włączenia wszystkich do zachęcają siecią większa wokół szerokiej przestrzeń piękna słońcem wiatrem, klimatu” hałas, mniejszy oddychamy. hasło stronie dosłownie posadzonych licznika wpisując drzewo sadząc każdy wziąć powietrze, Udział drzew, ochroną sadzeniem działaniem realnym popartej funkcjonuje chcieliśmy biologiczna, przyrody. zasadzić będziemy przedszkola, szkoły, dołączyła samorządy planety, bardziej pracę każdemu umożliwiającą platformę stwarza firmy. jeszcze zatroszczyć okoliczni akcję Doceńmy Prezes Bożek, drzew. kontynuować przyszłości wspólną włączają pierwszą nadzieję, Śląsku ważny ogólnopolską kampanię żyjemy. mieszkańcy. - uczniowie, wspierać mówi stworzenie zaangażowała CR Sieć pierwszy znalazła programu działa polisensorycznego właśnie Śląska, zielonego częścią aktywną organizacje lokalne Wśród Zespole korzystać podczas będą zapylaczy. dzikich schronienie zbuduje warsztatów krzewy, Szkół drzewa posadzi rodzicami dziećmi Wspólnie Sosnowcu. Specjalnych społecznie.    
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »