REKLAMA

Chińscy projektanci mody i media deklarują przyszłość bez futer

 Troje topowych chińskich projektantów mody zobowiązało się do całkowitej rezygnacji z futer podczas Forum Mody Bez Futra połączonego z pokazem mody, zorganizowanego w Szanghaju przez ACTAsia w ubiegłym miesiącu.

Grace Chen, Mary Ma i Michael Wong przystąpili do programu Fur Free Retailer (FFR). Dołączyli tym samym do prawie 40 innych marek modowych i projektantów z Chin i aż 886 na świecie, które zobowiązały się do całkowitej rezygnacji z futer.

Dziś wystartowała również pionierska strona internetowa chińskiego przedstawiciela kampanii Chinese Fur Free Retailer , na której członkowie i sympatycy programu FFR w Chinach będą mogli znaleźć wszystkie bieżące informacje.

Grace Chen, do której klientek zaliczają się Oprah Winfrey i pierwsza dama Chin Peng Liyuan, stwierdziła: “Jako projektanci mody możemy opracować liczne możliwości zastąpienia futra, które ludzie tak kochają i zaoferować dla niego wiele alternatyw. W Chinach bardzo chcielibyśmy używać mody jako języka wspólnego dla ludzi na całym świecie, aby promować rezygnację z futer. Żyj zgodnie z sercem, ale bez futra.”

Z kolei gwiazda kina i właściciel marki modowej Michael Wong w ten sposób skomentował decyzję o przyłączeniu się do programu: “Jesteśmy dumni z tego, że nasza tegoroczna kolekcja będzie wolna od futer. Nie ma potrzeby uciekać się do wyzysku i degradacji środowiska, co towarzyszy produkcji naturalnych futer, kiedy możemy wybierać z bogatej i pięknej kolekcji futer sztucznych”.

Również Jerri Ng, redaktor naczelna chińskiej edycji magazynu mody InStyle, ogłosiła przy okazji gali w Szanghaju, że jej czasopismo zostało pierwszą w Chinach redakcją fur-free.

ACTAsia, międzynarodowa organizacja non-profit, już ponad dekadę pracuje nad edukacją społeczeństwa i sklepów w Chinach w zakresie etycznej konsumpcji. Jej prezeska, Pei Su nie ukrywała radości z decyzji, jakie ogłoszono w trakcie imprezy: “Jesteśmy bardzo dumni, że tak wiele wielkich nazwisk ze świata mody przyłączyło się do ruchu przeciw używaniu futer i wzięło udział w naszych imprezach, bo bardzo pomaga to w nagłośnieniu powodów, dla których futro nie ma przyszłości. Zrównoważona, odpowiedzialna i wolna od futer - te trzy warunki musi spełniać marka modowa, aby można mówić, że szanuje ona zarówno siebie, jak i społeczeństwo.” - podsumowała.

Wsparcie, jakie w tym roku odnotowano można uznać za punkt zwrotny w etycznym podejściu do mody. Chiny to światowe centrum handlu futrem, producent największej ilości skór i największy rynek zbytu dla futrzanej odzieży. Odwrót od futer naturalnych na tym rynku potwierdza więc siłę tej światowej tendencji.


#####

Stowarzyszenie Otwarte Klatki
Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 roku, obecnie działa w kilkunastu miastach Polski oraz zagranicą. Jego celem jest walka o poprawę losu zwierząt hodowlanych. Otwarte Klatki dokumentują warunki chowu przemysłowego, publikują raporty ze swoich śledztw i lobbują na rzecz lepszej ochrony zwierząt hodowlanych. Stowarzyszenie realizuje i realizowało kampanie na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futra, wycofania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego, zniesienia transportu długodystansowego zwierząt, czy zaprzestania okaleczania młodych prosiąt. Prowadzi też kampanie promujące dietę roślinną zarówno wśród firm, jak i konsumentów. W ramach projektu EA Funds Otwarte Klatki zostały uznane za jedną z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie.


https://www.otwarteklatki.pl/sklepy-wolne-od-futer/

www.actasia.org

www.furfreeretailer.com

www.furfreealliance.com

 

Otwarte Klatki | Open Cages

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

największej ilości skór największy futrzanej siebie, spełniać szanuje używaniu radości decyzji, ogłoszono trakcie imprezy: dumni, wielkich nazwisk świata przyłączyło przeciw wzięło mówić, udział naszych imprezach, pomaga nagłośnieniu powodów, których przyszłości. Zrównoważona, odpowiedzialna modowa, odzieży. obecnie Odwrót promujące klatkowego, zniesienia transportu długodystansowego zwierząt, zaprzestania okaleczania młodych prosiąt. Prowadzi dietę wycofania roślinną wśród konsumentów. projektu zostały uznane jedną najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych sprzedaży hodowli potwierdza poprawę siłę światowej tendencji. ##### Stowarzyszenie Klatki Stowarzyszenie powstało prezeska, działa kilkunastu miastach Polski zagranicą. dokumentują zakazu przemysłowego, publikują raporty swoich śledztw lobbują lepszej ochrony Stowarzyszenie realizuje realizowało ukrywała organizacja konsumpcji. Winfrey Chinese członkowie sympatycy będą znaleźć wszystkie bieżące informacje. Grace klientek zaliczają pierwsza przedstawiciela Liyuan, stwierdziła: “Jako opracować liczne możliwości zastąpienia ludzie kochają zaoferować alternatyw. kampanii chińskiego używać miesiącu. Grace  Troje topowych chińskich zobowiązało podczas połączonego pokazem zorganizowanego Szanghaju ACTAsia ubiegłym przystąpili internetowa (FFR). Dołączyli prawie innych modowych zobowiązały futer. Dziś wystartowała również pionierska strona chcielibyśmy języka etycznej czasopismo kolekcji sztucznych”. Również redaktor naczelna chińskiej edycji magazynu InStyle, ogłosiła okazji Szanghaju, zostało bogatej pierwszą redakcją fur-free. ACTAsia, międzynarodowa non-profit, dekadę pracuje edukacją społeczeństwa sklepów zakresie pięknej wybierać wspólnego decyzję całym promować rezygnację zgodnie sercem, futra.” Z gwiazda właściciel modowej sposób skomentował przyłączeniu futer, programu: tegoroczna kolekcja potrzeby uciekać wyzysku degradacji środowiska, towarzyszy produkcji świecie. https://www.otwarteklatki.pl/sklepy-wolne-od-futer/ www.actasia.org www.furfreeretailer.com www.furfreealliance.com   Otwarte
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »