REKLAMA

"Dobrane Pary" czyli czyli historie o najwierniejszej przyjaźni


Chcesz , aby świat poznał Twojego adoptowanego zwierzaka? Podziel się Waszą historią! Opowiedz, jak trafił do Ciebie, jak się zaprzyjaźniliście, jak Wam się wspólnie żyje. Fundacja Viva! oraz Adopciaki.pl ogłaszają konkurs na najciekawszą historię adopcji psa lub kota. Zasady są proste. Wejdź na stronę www.dobranepary.adopciaki.pl, wypełnij formularz i wyślij go. Załącz zdjęcie. Konkurs trwa od 20 września do 20 października! Nagrody Cię zaskoczą!

Każdy adoptowany zwierzak ma swoją historię. Zna ją tylko jego opiekun. Teraz nadszedł czas, aby świat poznał losy psów i kotów, które znalazły wspaniały dom.

473168003

Obserwując radość jaką pies czy kot czerpie z obecności stałego opiekuna, a także jak wiele pozytywnej energii wnosi adoptowane zwierzę w życie człowieka, pomyśleliśmy, że tę energię trzeba rozprzestrzeniać. Pokazywać ludzi i zwierzęta, którzy nawzajem dają sobie szczęście, a także promować odpowiedzialne i przemyślane adopcje. Stąd pomysł na stworzenie konkursu Dobrane Pary i strony www.dobranepary.pl, gdzie każdy będzie mógł opowiedzieć o swoim zwierzaku. Pierwszą nagrodą w konkursie jest sfilmowanie najciekawszej opowieści – mówi Anna Zielińska z Fundacji Viva.

Strona dobranepary.pl zapełnia się opowieściami o psich i kocich losach. Tomasz Raczek opowiedział o swojej psiej przyjaciółce Śnieżce, uratowanej od śmierci w lesie. Agnieszka Woźniak – Starak podzieliła się historią swojej adoptowanej jamniczki, która po trudnym życiu trafiła na plan filmowy. Teraz organizatorzy czekają i zachęcają wszystkich „psiarzy” i „kociarzy”, którzy adoptowali zwierzaka do dzielenia się historiami przyjaźni ze swoim czworonogiem. Spośród tych opowieści, jury konkursu wyłoni najciekawszą i najśmieszniejszą opowieść adopcyjną, która zostanie sfilmowana. Do wygrania również zapas karmy Pro Plan, firmy Purina oraz kosze prezentowe od MaxiZoo.
Historię adopcyjne i opowieści o przyjaźni z psem czy kotem, można zgłaszać do 20 października, opisując ją na stronie www.dobranepary.adopciaki.pl. Rozstrzygnięcie konkursu 25 października 2016 roku, w Dniu Kundelka.O programie Adopciaki.pl
Adopciaki.pl to program zwierzęcej adopcji, który zapewnia pełne bezpieczeństwo zarówno zwierzęciu jak człowiekowi. Ideą przewodnią jest odpowiednie dopasowanie zwierzaka do człowieka i człowieka do zwierzaka. Tutaj zwierzęta adoptowane są z domów tymczasowych, a nie bezpośrednio ze schroniska. A działa to tak:
1. Na stronie www.adopciaki.pl osoba, który marzy o zwierzaku, przegląda profile szukających domu psów i kotów.
2. Wypełnia ankietę na temat swojego stylu życia i określa cechy wymarzonego zwierzęcego towarzysza.
3. Osoba, która wysłała ankietę, spotyka się z doradcą adopcyjnym, jest to tak zwana wizyta przedadopcyjna. podczas, której poznaje zwierzę pasujące do jego profilu i preferencji. Osoba zainteresowana przygarnięciem zwierzaka dostaje pakiet materiałów edukacyjnych na temat adopcji zwierzęcia i jego wychowania oraz żywienia. Doradca adopcyjny odpowiada na każde pytanie dotyczące czworonoga oraz edukuje jak dostosować dom na przyjęcie nowego domownika.
4. Po wizycie przedadopcyjnej zwierzę nadal przebywa w domu tymczasowym, a nowy opiekun ma czas na przygotowania, przemyślenia i dodatkowe pytania. Zwierzę przygotowywane do adopcji przebywa w domu tymczasowym, gdzie uczy się życia w rodzinie, przechodzi podstawowe badania weterynaryjne, specjalista do spraw żywienia zwierząt dobiera dla niego karmę, a w razie potrzeby, otrzymuje też wsparcie behawiorystyczne.
5. Na wizytę przedaopcyjną zwierzę przyjeżdża „odwiedzić” potencjalnego przyszłego opiekuna w domu. Poznaje w ten sposób też nowe otoczenie i „oswaja” się z nim. Z wybranymi zwierzętami lub zwierzakiem spotykać się można również w domu tymczasowym. Jeśli obie strony przypadną sobie do serca, rozpoczyna się podpisywanie umowy adopcyjnej. Jeśli nie, doradca adopcyjny szuka innych zwierzęcych kandydatów.
6. Podpisanie umowy adopcyjnej gwarantuje człowiekowi i zwierzęciu bezpieczeństwo. Nowy opiekun zwierzęcia dostaje wsparcie behawiorysty, lekarza weterynarza i specjalisty do spraw żywienia zwierząt oraz zapewnienie, że w sytuacjach losowych może zwrócić zwierzę do domu tymczasowego. W razie pytań może w każdej chwili kontaktować się z opiekunem tymczasowym psa lub kota.. Zwierzę ma gwarancję, że zostanie objęte odpowiedzialną opieką i miłością.
7. Szczęśliwy pies lub kot jedzie do nowego domu. I tu zaczyna się początek wielkiej przyjaźni…
Program Adociaki.pl prowadzony jest przez Fundację Viva!. Przez rok funkcjonowania programu, 180 psów i kotów znalazło swojego kochającego, odpowiedzialnego opiekuna.

Realizator programu:

Fundacja Viva! jest organizatorem programu Adopciaki.pl i odpowiada przede wszystkim za bezpieczeństwo procesu adopcyjnego: zgłasza do programu te zwierzęta, które są przygotowane do adopcji, koordynuje pracę domów tymczasowych i czuwa, aby cały proces był bezpieczny i przyjazny zarówno dla ludzi jaki i zwierząt.Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań - od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych.

Partnerami programu Adopciaki.pl są:
Partner merytoryczny - COAPE Polska
COAPE Polska jest partnerem merytorycznym programu Adopciaki.pl. Odpowiada za przeszkolenie opiekunów tymczasowych w zakresie behawiorystyki zwierzęcej, aby umieli jak najlepiej przygotować powierzone im zwierzę do docelowej adopcji. Dodatkowo profesjonalni behawioryści zapewniają pomoc rodzinom adopcyjnym przy wyzwaniach, które mogą pojawić się podczas przystosowania się Adopciaka do warunków w nowym domu.
COAPE Polska jest akredytowanym odziałem Centre of Applied Pet Ethology, największej na Wyspach Brytyjskich organizacji kształcącej behawiorystów zwierzęcych. Od 20 lat COAPE oferuje szeroką gamę kursów dla behawiorystów, trenerów, lekarzy weterynarii, profesjonalnych opiekunów zwierząt oraz właścicieli psów, kotów i koni.

Partner Strategiczny - Purina

Purina zapewnia wsparcie finansowe programu Adopciaki.pl, szczególnie w zakresie opieki weterynaryjnej i żywieniowej zwierząt objętych programem. Eksperci Puriny dobierają karmę dostosowaną indywidualnie do potrzeb zwierzęcia, której zapas stanowi część pakietu na start Adopciaka. Od ponad 80 lat Purina wykorzystuje zgromadzoną wiedzę i doświadczenie ekspertów, aby dostarczać właścicielom psów i kotów najwyższej jakości karmę. Purina od zawsze była ambasadorem odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Przeciwdziałanie bezdomności zwierząt i promowanie odpowiedzialnej adopcji jest wyrazem tej postawy, wynikającej z globalnych zobowiązań firmy i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Adopciakowy słowniczek:
* Dom tymczasowy – dom, w którym przebywa pies/kot przed adopcją. Prowadzony jest przez przeszkolonych wolontariuszy. Zwierzę jest obserwowane pod kątem zachowania, temperamentu, potrzeb. Uczone jest czystości, chodzenia na smyczy, mieszkania w domu.
* Opiekun tymczasowy – wolontariusz, który przez określony czas przed adopcją zajmuje się danym zwierzęciem.
* Proces adopcyjny – proces, który przechodzi zarówno człowiek jak i zwierzak, zanim połączy ich przyjaźń i wspólne mieszkanie.
* Umowa adopcyjna – umowa podpisywana między nowym opiekunem a Fundacją Viva.
* Wizyta przedadopcyjna – wizyta doradcy adopcyjnego w domu osoby, która chce adoptować zwierzaka.
* Wsparcie behawiorysty – każdy nowy opiekun dostaje voucher o wartości 120 zł na spotkanie z behawiorystą.
* Wsparcie dietetyka – porada dietetyka zwierzęcego jaką karmę wybrać i jak dbać o linię psa lub kota.
* Wsparcie weterynaryjne – każdy nowy opiekun dostaje voucher o wartości 50 zł na wizytę u weterynarza.
www.adopciaki.pl – strona, na której można znaleźć informacje o zwierzętach do adopcji.

 

125ml milk

473168003
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

tymczasowych, opiekun. zwierzęta zwierzaka. nadszedł dopasowanie odpowiednie człowiekowi. Kundelka. kotów, znalazły wspaniały pełne dom. Obserwując radość czerpie zwierzęcej program Adopciaki.pl Adopciaki.pl programie O „kociarzy”, wszystkich przegląda mówi człowieka, pomyśleliśmy, najciekawszej sfilmowanie konkursie nagrodą Pierwszą zwierzaku. opowiedzieć mógł energię Fundacji www.dobranepary.pl, trzeba Dobrane rozprzestrzeniać. stworzenie pomysł adopcje. przemyślane odpowiedzialne promować szczęście, nawzajem Zielińska Viva. Strona zachęcają Agnieszka czekają organizatorzy filmowy. trafiła życiu trudnym jamniczki, adoptowanej historią podzieliła Starak Woźniak lesie. dobranepary.pl śmierci uratowanej Śnieżce, przyjaciółce życie opowiedział Raczek Tomasz losach. kocich opowieściami zapełnia zwierzaku, profile Pokazywać potencjalnego tymczasowym. spotykać zwierzakiem historię wybranymi „oswaja” otoczenie sposób Poznaje opiekuna przyszłego „odwiedzić” serca, przyjeżdża przedaopcyjną Zasady behawiorystyczne. 5. proste. otrzymuje potrzeby, karmę, dobiera Wejdź stronę specjalista przypadną rozpoczyna badania specjalisty kota.. tymczasowym konkurs kontaktować chwili każdej pytań tymczasowego. zwrócić losowych sytuacjach zapewnienie, weterynarza podpisywanie lekarza behawiorysty, bezpieczeństwo. człowiekowi gwarantuje adopcyjnej Podpisanie kandydatów. zwierzęcych innych doradca adopcyjnej. weterynaryjne, podstawowe szukających doradcą Nagrody przygarnięciem zainteresowana preferencji. profilu pasujące poznaje zaskoczą! Każdy podczas, przedadopcyjna. adoptowany adopcyjnym, spotyka materiałów ankietę, wysłała Osoba, towarzysza. 3. zwierzak wymarzonego określa swoją historię. ankietę Wypełnia kotów. 2. pakiet edukacyjnych www.dobranepary.adopciaki.pl, domownika. 4. rodzinie, przygotowywane wypełnij pytania. dodatkowe przemyślenia przygotowania, formularz wyślij Załącz przedadopcyjnej wizycie zdjęcie. października! przyjęcie dostosować edukuje czworonoga dotyczące pytanie każde Konkurs września Doradca żywienia. wychowania adopcji.  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »