REKLAMA

GMO WCHODZI TYLNYMI DRZWIAMI

 
DOMAGAMY SIĘ wdrożenia procesu odchodzenia od GMO w paszach - w pierwszym roku (2017) redukcja białka GMO o 35%, w drugim (2018) – o 70%, w a po trzech latach zupełne zaprzestanie stosowania tego białka.

10 lat (!) nie wystarczyło rządzącym aby chociaż w minimalnym stopniu uwolnić Polaków od zabójczej paszy z GMO; chociaż w minimalnym stopniu uniezależnić Polskę od korporacji. TO SKANDAL! PROPOZYCJA USTAWY O GMO TO WYRAŹNY GEST POPARCIA DLA KORPORACJI KOSZTEM ZDROWIA, NIEZALEŻNOŚCI I WOLNOŚCI POLAKÓW.

Na całym świecie rosną obawy i lęki o zdrowie związane z konsumpcją żywności z GMO w tym nabiału, mięsa i jaj pochodzących od zwierząt karmionych paszami skażonymi GMO. W Polsce podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej 70-80% konsumentów jest przeciw GMO. Wszystkie Sejmiki wojewódzkie ogłosiły się strefami wolnymi od GMO, podejmując rezolucje i uchwały i domagając się zakazu GMO.
Tymczasem rządzący Polską już czwarty raz sobie kpią z wyborców - niezależnie od tego kto jest przy władzy - po raz kolejny, kolejny rząd RP przedłuża wprowadzenie zakazu stosowania pasz GMO!
Zakaz stosowania pasz GMO został wprowadzony ustawą w 2006 r. i miał wejść w życie po upływie 2 lat od dnia jej ogłoszenia, tj. od dnia 12 sierpnia 2008 r. Termin wejścia w życie ww. zakazu został jednak ponownie przesunięty na dzień 1 stycznia 2013 r. a później na dzień 1 stycznia 2017 r. ...
UWAGA! Obecny projekt ustawy przesuwa na dzień 1 stycznia 2021 r. termin wejścia w życie ww. zakazu, czyli o kolejne 4 lata!


Nie jesteśmy skazani na soję GMO i gdyby tylko była wola polityczna – są alternatywne rozwiązania, z pożytkiem dla polskich rolników i hodowców, dla stanu gleb i dla krajowych finansów; z pożytkiem dla zdrowia ludzi i zwierząt. A chodzi tu o ponad 3 mld złotych w skali roku, bo tyle wart jest import genetycznie modyfikowanej śruty sojowej.

Proszę zapoznać się z uzasadnieniem tej ustawy a w szczególności absurdalną argumentacją sporządzoną pod dyktando biotechnologicznych i korporacyjnych grup interesów z całkowitym pominięciem przez Rząd (podkreślenia wymaga iż jest to projekt rządowy nie ministerstwa) troski o zdrowie Narodu i zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego Polaków.


Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskie Wsi - ICPPC, Stowarzyszenie BEST PROEKO, EKOLAND o/ZACHODNIOPOMORSKI, FUNDACJA QLT, PIASTOWA PACZKA i wiele innych organizacji, rolników i konsumentów ZDECYDOWANIE MÓWIĄ NIE DLA NOWEJ PROPOZYCJI USTAWY O PASZACH.
DOMAGAMY SIĘ od rządu RP podjęcia natychmiastowych działań w celu zdemonopolizowania rynku paszowego w Polsce. Obecnie stan zaopatrzenia w mięso i inne produkty odzwierzęce oraz ich ceny zależą od importu 2 mln ton śruty sojowej genetycznie modyfikowanej. Poprzez prywatyzację sektora zaopatrzenia i produkcji pasz organy państwa zostały całkowicie pozbawione kontroli nad prawidłowością jego działania a w konsekwencji nad bezpieczeństwem
żywnościowym Narodu. Istnieje zatem realne zagrożenie, że wskutek spekulacyjnych działań importerów pasz, w każdej chwili może dojść do drastycznych podwyżek cen żywności lub jej zabraknąć na rynku.

DOMAGAMY SIĘ wdrożenia procesu odchodzenia od GMO w paszach - w pierwszym roku (2017) redukcja białka GMO o 35%, w drugim (2018) – o 70%, w a po trzech latach zupełne zaprzestanie stosowania tego białka.

PROJEKT USTAWY:
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12284706/12349516/12349517/dokument218550.pdf WAŻNY ARTYKUŁ:
http://gmo.net.pl/2012/07/awantura-o-pasze-czy-chodzi-o-nasze-zdrowie-czy-raczej-o-pieniadze/ WAŻNY FILM:
https://www.youtube.com/watch?v=pdvxdC9NPB8

 

 


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/GMO-WCHODZI-TYLNYMI-DRZWIAMI.html
 

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

pierwszym paszach wdrożenia procesu odchodzenia chociaż (2018) zaprzestanie śruty działań trzech zupełne latach zdrowie Ochrony ICPPC, Polskie ZDECYDOWANIE organizacji, MÓWIĄ PROPOZYCJI PASZACH. DOMAGAMY PACZKA PIASTOWA PROEKO, EKOLAND o/ZACHODNIOPOMORSKI, FUNDACJA Stowarzyszenie rządowy korporacyjnych interesów całkowitym pominięciem biotechnologicznych dyktando szczególności absurdalną argumentacją sporządzoną (podkreślenia wymaga żywnościowego Polaków. Stowarzyszenia Polska Międzynarodowa bezpieczeństwa zapewnienie rządu ministerstwa) troski Narodu Koalicja modyfikowanej. każdej importerów chwili dojść drastycznych spekulacyjnych wskutek Narodu. Istnieje realne zagrożenie, podwyżek zabraknąć Portalu uprzejmości Rolniczego NowoczesnaFarma.pl Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/GMO-WCHODZI-TYLNYMI-DRZWIAMI.html   dzięki FILM: https://www.youtube.com/watch?v=pdvxdC9NPB8     Informacja rynku. DOMAGAMY białka. PROJEKT USTAWY: https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12284706/12349516/12349517/dokument218550.pdf ARTYKUŁ: http://gmo.net.pl/2012/07/awantura-o-pasze-czy-chodzi-o-nasze-zdrowie-czy-raczej-o-pieniadze/ bezpieczeństwem żywnościowym konsekwencji odzwierzęce produkty zależą importu sojowej mięso Obecnie natychmiastowych zdemonopolizowania paszowego Polsce. uzasadnieniem Poprzez pozbawione całkowicie kontroli prawidłowością zostały państwa prywatyzację sektora produkcji organy podjęcia skazani paszami skażonymi Polsce podobnie karmionych zwierząt konsumpcją nabiału, mięsa pochodzących krajach Europejskiej strefami wolnymi podejmując rezolucje ogłosiły wojewódzkie 70-80% przeciw Wszystkie Sejmiki związane rosną zabójczej uniezależnić Polskę korporacji. Polaków uwolnić   DOMAGAMY białka. 10 wystarczyło rządzącym SKANDAL! PROPOZYCJA WOLNOŚCI POLAKÓW. Na całym świecie NIEZALEŻNOŚCI ZDROWIA, WYRAŹNY POPARCIA KORPORACJI KOSZTEM uchwały domagając lata! Nie jesteśmy polityczna alternatywne kolejne zakazu, ... UWAGA! Obecny przesuwa termin rozwiązania, polskich złotych import modyfikowanej sojowej. Proszę chodzi zwierząt. hodowców, krajowych finansów; zdrowia później przesunięty władzy kolejny, kolejny przedłuża niezależnie wyborców GMO. Tymczasem rządzący Polską czwarty wprowadzenie GMO! Zakaz sierpnia Termin jednak ponownie ogłoszenia, upływie wprowadzony ustawą wejść zapoznać
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »