REKLAMA

GMO WCHODZI TYLNYMI DRZWIAMI

 
DOMAGAMY SIĘ wdrożenia procesu odchodzenia od GMO w paszach - w pierwszym roku (2017) redukcja białka GMO o 35%, w drugim (2018) – o 70%, w a po trzech latach zupełne zaprzestanie stosowania tego białka.

10 lat (!) nie wystarczyło rządzącym aby chociaż w minimalnym stopniu uwolnić Polaków od zabójczej paszy z GMO; chociaż w minimalnym stopniu uniezależnić Polskę od korporacji. TO SKANDAL! PROPOZYCJA USTAWY O GMO TO WYRAŹNY GEST POPARCIA DLA KORPORACJI KOSZTEM ZDROWIA, NIEZALEŻNOŚCI I WOLNOŚCI POLAKÓW.

Na całym świecie rosną obawy i lęki o zdrowie związane z konsumpcją żywności z GMO w tym nabiału, mięsa i jaj pochodzących od zwierząt karmionych paszami skażonymi GMO. W Polsce podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej 70-80% konsumentów jest przeciw GMO. Wszystkie Sejmiki wojewódzkie ogłosiły się strefami wolnymi od GMO, podejmując rezolucje i uchwały i domagając się zakazu GMO.
Tymczasem rządzący Polską już czwarty raz sobie kpią z wyborców - niezależnie od tego kto jest przy władzy - po raz kolejny, kolejny rząd RP przedłuża wprowadzenie zakazu stosowania pasz GMO!
Zakaz stosowania pasz GMO został wprowadzony ustawą w 2006 r. i miał wejść w życie po upływie 2 lat od dnia jej ogłoszenia, tj. od dnia 12 sierpnia 2008 r. Termin wejścia w życie ww. zakazu został jednak ponownie przesunięty na dzień 1 stycznia 2013 r. a później na dzień 1 stycznia 2017 r. ...
UWAGA! Obecny projekt ustawy przesuwa na dzień 1 stycznia 2021 r. termin wejścia w życie ww. zakazu, czyli o kolejne 4 lata!


Nie jesteśmy skazani na soję GMO i gdyby tylko była wola polityczna – są alternatywne rozwiązania, z pożytkiem dla polskich rolników i hodowców, dla stanu gleb i dla krajowych finansów; z pożytkiem dla zdrowia ludzi i zwierząt. A chodzi tu o ponad 3 mld złotych w skali roku, bo tyle wart jest import genetycznie modyfikowanej śruty sojowej.

Proszę zapoznać się z uzasadnieniem tej ustawy a w szczególności absurdalną argumentacją sporządzoną pod dyktando biotechnologicznych i korporacyjnych grup interesów z całkowitym pominięciem przez Rząd (podkreślenia wymaga iż jest to projekt rządowy nie ministerstwa) troski o zdrowie Narodu i zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego Polaków.


Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskie Wsi - ICPPC, Stowarzyszenie BEST PROEKO, EKOLAND o/ZACHODNIOPOMORSKI, FUNDACJA QLT, PIASTOWA PACZKA i wiele innych organizacji, rolników i konsumentów ZDECYDOWANIE MÓWIĄ NIE DLA NOWEJ PROPOZYCJI USTAWY O PASZACH.
DOMAGAMY SIĘ od rządu RP podjęcia natychmiastowych działań w celu zdemonopolizowania rynku paszowego w Polsce. Obecnie stan zaopatrzenia w mięso i inne produkty odzwierzęce oraz ich ceny zależą od importu 2 mln ton śruty sojowej genetycznie modyfikowanej. Poprzez prywatyzację sektora zaopatrzenia i produkcji pasz organy państwa zostały całkowicie pozbawione kontroli nad prawidłowością jego działania a w konsekwencji nad bezpieczeństwem
żywnościowym Narodu. Istnieje zatem realne zagrożenie, że wskutek spekulacyjnych działań importerów pasz, w każdej chwili może dojść do drastycznych podwyżek cen żywności lub jej zabraknąć na rynku.

DOMAGAMY SIĘ wdrożenia procesu odchodzenia od GMO w paszach - w pierwszym roku (2017) redukcja białka GMO o 35%, w drugim (2018) – o 70%, w a po trzech latach zupełne zaprzestanie stosowania tego białka.

PROJEKT USTAWY:
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12284706/12349516/12349517/dokument218550.pdf WAŻNY ARTYKUŁ:
http://gmo.net.pl/2012/07/awantura-o-pasze-czy-chodzi-o-nasze-zdrowie-czy-raczej-o-pieniadze/ WAŻNY FILM:
https://www.youtube.com/watch?v=pdvxdC9NPB8

 

 


Informacja dzięki uprzejmości Portalu Rolniczego NowoczesnaFarma.pl

Żródło: http://nowoczesnafarma.pl/GMO-WCHODZI-TYLNYMI-DRZWIAMI.html
 

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach ekologicznych oraz przydatnych poradach możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

procesu odchodzenia paszach pierwszym (2017) redukcja białka drugim (2018) latach zupełne trzech chociaż minimalnym importerów Ochrony białka. PROJEKT Polaków. Stowarzyszenia Polska Międzynarodowa rynku. DOMAGAMY zabraknąć Koalicja Polskie żywnościowego ICPPC, Stowarzyszenie PROEKO, EKOLAND podwyżek o/ZACHODNIOPOMORSKI, FUNDACJA PIASTOWA USTAWY: https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12284706/12349516/12349517/dokument218550.pdf zapewnienie bezpieczeństwa interesów szczególności NowoczesnaFarma.pl Żródło: absurdalną argumentacją sporządzoną dyktando biotechnologicznych korporacyjnych całkowitym PACZKA FILM: https://www.youtube.com/watch?v=pdvxdC9NPB8     Informacja pominięciem ARTYKUŁ: http://gmo.net.pl/2012/07/awantura-o-pasze-czy-chodzi-o-nasze-zdrowie-czy-raczej-o-pieniadze/ (podkreślenia wymaga rządowy ministerstwa) troski Narodu drastycznych organizacji, spekulacyjnych prawidłowością produkcji Rolniczego organy państwa zostały całkowicie pozbawione kontroli prywatyzację konsekwencji Portalu bezpieczeństwem żywnościowym Narodu. uprzejmości Istnieje realne zagrożenie, wskutek sektora każdej ZDECYDOWANIE dojść MÓWIĄ PROPOZYCJI PASZACH. DOMAGAMY rządu podjęcia natychmiastowych dzięki zdemonopolizowania paszowego Polsce. Poprzez Obecnie chwili mięso produkty odzwierzęce zależą importu uzasadnieniem modyfikowanej. sojowej skazani zapoznać podobnie konsumpcją nabiału, mięsa pochodzących zwierząt karmionych paszami skażonymi Polsce krajach rosną Europejskiej 70-80% przeciw Wszystkie Sejmiki wojewódzkie ogłosiły strefami wolnymi związane świecie rezolucje korporacji.   DOMAGAMY białka. 10 wystarczyło rządzącym uwolnić Polaków zabójczej uniezależnić Polskę SKANDAL! całym PROPOZYCJA WYRAŹNY POPARCIA KORPORACJI KOSZTEM ZDROWIA, NIEZALEŻNOŚCI WOLNOŚCI POLAKÓW. Na podejmując uchwały sojowej. Proszę rozwiązania, Obecny przesuwa termin zakazu, kolejne lata! Nie jesteśmy polityczna alternatywne polskich później hodowców, krajowych finansów; zdrowia zwierząt. chodzi złotych import modyfikowanej ... UWAGA! przesunięty domagając przedłuża GMO. Tymczasem rządzący Polską czwarty wyborców niezależnie władzy kolejny, kolejny wprowadzenie ponownie GMO! Zakaz wprowadzony ustawą wejść upływie ogłoszenia, sierpnia Termin jednak http://nowoczesnafarma.pl/GMO-WCHODZI-TYLNYMI-DRZWIAMI.html  
REKLAMA

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »